Szczęśliwe numerki 03.13-03.17 : Pn: 34, Wt: 11, Śr: 33, Czw: 25, Pt: 15

Fit & Slim

Smacznie i zdrowo

Każdy z nas ma czasem ochotę na coś słodkiego . Powinniśmy pamiętać , że zdrowa dieta nie wyklucza zupełnie wszystkiego co słodkie . Jest wiele przepisów na desery będące zarówno smaczne, jak i pożywne. Przepisy w linkach poniżej

Smacznie i zdrowo

Słodkie przepisy

Jak zdrowo się odżywiać i poprawić wygląd sylwetki?

W linku poniżej znajdziesz :
- 7 najważniejszych zasad jak zdrowo jeść i od czego zacząć swoje zdrowe nawyki żywieniowe
- co jeść by skutecznie poprawić wygląd sylwetki i spalić tłuszcz z brzucha
- ciekawostki na temat różnych diet

Jak zdrowo się odżywiać i poprawić sylwetkę

Czym jest wegetarianizm?

Czym jest wegetarianizm?

Świadome usunięcie z diety mięsa a także ryb i owoców morza. Wiąże się również z unikaniem innych produktów zwierzęcych pochodzących z uboju takich jak smalec czy żelatyna.

Czy wegetarianizm jest zdrowy?

Tak. Według lekarzy odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska dobrze wpływa na zdrowie. Wegetarianie rzadziej chorują na choroby cywilizacyjne jak na przykład nadciśnienie tętnicze, cukrzycę i choroby układu krążenia. Możliwe, że jest to spowodowane wyeliminowaniem z diety tłuszczy zwierzęcych . Ważne jest jednak by pamiętać, że produkty roślinne nie zawierają wszystkich ważnych witamin i minerałów więc jeśli eliminuje się również produkty pochodzenia zwierzęcego należy uzupełnić braki suplementami diety.

Jak nie mięso to co?

Wegetarianie zastępują produkty mięsne produktami sojowymi bądź warzywami strączkowymi które są bogate w białko. Wiele takich produktów dobrze przyprawionych smakuje bardzo podobnie jak mięso.

                                     

                                                                                        Maciej Żurek

Zdrowy powrót do szkoły

Myśląc o jedzeniu w szkole, pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy to kanapki. Wracając do szkolnych obowiązków, nie musimy jednak wracać do starych nawyków żywieniowych. Wręcz przeciwnie, jest to odpowiedni moment na zmiany. Dlatego w linku poniżej przedstawiamy przepisy na kanapki w zdrowym wydaniu.

Kanapki w zrdowym wydaniu

Dieta dla nastolatków

Jeśli chcesz, aby Twoja waga trochę  się zmniejszyła, najlepszym sposobem będzie zmiana niektórych nawyków żywienia. Nie jest to tak trudne jak może się wydawać. Przygotowaliśmy dla Was sześć porad, które z pewnością pomogą wam w prowadzeniu diety.

Dieta dla nastolatków -pobierz

Więcej artykułów…


670-lat-Bydgoszczy Logo-duze szaro-niebieskie tcm29-215349

Kanał Bydgoski

 

topright

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szukaj