Spektakle

2015

Enigma w umyśle Rejewskiego”

reżyseria i scenariusz: Dorota Jasieniecka i Arleta Szatkowska 

opracowanie muzyczne: Dorota Jasieniecka

wystąpili członkowie Stowarzyszenia Teatralnego „Juvenkracja” oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bydgoszczy

„Toż-samość”  reżyseria : Arleta Szatkowska, muzyka : Mateusz Bąk, występuje : Michał Zdeb

premiera 18 czerwca 2015 – Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG, Bydgoszcz

„Czerwony Kapturek” reżyseria : Melisa Kuźniar, muzyka : Dorota Jasieniecka 

występują : Kornelia Raźna – Czerwony Kapturek, Agata Rzeżuska – Babcia, Mama, Narrator, Michał Zdeb – Wilk , Melisa Kuźniar – Gajowy, Narrator.

20 czerwca 2015 – festyn „Wianki”, Lisi Ogon

2 czerwca 2015 – Dzień Dziecka, Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG, Bydgoszcz

1 czerwca 2015 – Dzień Dziecka w przedszkolu, Bydgoszcz

premiera 16 lutego 2015 – pokaz w ramach półkolonii „Artystyczne Animacje”, III Liceum Ogólnokształcące, Bydgoszcz

„Medea wg Eurypidesa” 

06 listopada – Akademicka Przestrzeń Kulturalna przy WSG, Bydgoszcz

11 kwietnia –  Festiwal Młodości Teatralnej „Łaknienia”, Goleniów – WYRÓŻNIENIE

21 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru, Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG, Bydgoszcz

wystąpili : Medea – Agata Rzeżuska, Jazon- Jakub Szczepaniak, Kreon – Michał Zdeb, chór – Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Melisa Kuźniar, Kornelia Raźna

2014

„Miasto nad Kanałem”

6 grudnia – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu – KATAR – I nagroda

wystąpili: Małgorzata Błaszczak, Krzysztof Ćwikświński, Melisa Kuźniar, Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Agata Rzeżuska, Barbara Smyk, Michał Zdeb, Kornelia Raźna

11 listopada – Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

wystąpili: Małgorzata Błaszczak, Krzysztof Ćwikświński, Wojciech Kozak, Melisa Kuźniar, Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Agata Rzeżuska, Barbara Smyk, Michał Zdeb

chór: Oliwia Miklasz, Natalia Januszewska, Maria Krutul, Dorota Jasieniecka, Kornelia Raźna

18 października 2014 – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie – 11 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych „INNY”

wystąpili: Małgorzata Błaszczak, Wojciech Kozak, Melisa Kuźniar, Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Agata Rzeżuska, Barbara Smyk, Michał Zdeb

chór: Oliwia Miklasz, Natalia Januszewska, Maria Krutul, Dorota Jasieniecka

13, 14 września  – barka Lemara, IV Śluza, Bydgoszcz

wystąpili: Małgorzata Błaszczak, Wojciech Kozak, Melisa Kuźniar, Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Agata Rzeżuska, Barbara Smyk, Michał Zdeb

gościnnie: Edyta Orzędowska

chór: Oliwia Miklasz, Natalia Januszewska, Maria Krutul, Dorota Jasieniecka

premiera 22 czerwca 2014 barka Lemara – Rybi Rynek, Bydgoszcz

na motywach powieści Jerzego Sulimy – Kamińskiego „Most królowej Jadwigi”

występują: Krzysztof Ćwikświński, Wojciech Kozak, Melisa Kuźniar, Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Agata Rzeżuska, Katarzyna Sambora, Barbara Smyk, Michał Zdeb

gościnnie: Edyta Orzędowska

chór: Oliwia Miklasz, Natalia Januszewska, Małgorzata Błaszczak, Maria Krutul, Dorota Jasieniecka

scenariusz: Arleta Szatkowska i Michał Zdeb

opracowanie muzyczne: Dorota Jasieniecka, Michał Zdeb

sekcja muzyczna: Adam Borys – gitara, Lucjan Jurczyk – pianino i akordeon, Melisa Kuźniar – gitara, Mateusz Lubiewski – werbel

wizualizacja: Paweł Daszkiewicz

Medea wg Eurypidesa”

występują: Medea – Agata Rzeżuska, Jazon- Wojciech Kozak, Kreon – Michał Zdeb, chór – Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Katarzyna Sambora, Kornelia Raźna, Barbara Smyk

pokaz spektaklu podczas II Fordońskiej Nocy Sztuki w ramach Europejskiej Nocy Muzeów – 17 maja synagoga Fordon – Bydgoszcz

2013

„Medea wg Eurypidesa”

premiera: 04 czerwca 2013 Krosno Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

reżyseria:  Arleta Szatkowska

opracowanie muzyczne:  Michał Zdeb

scenariusz: zespół na podstawie tekstu Eurypidesa

występują: Medea – Agata Rzeżuska, Jazon- Jakub Szczepaniak, Kreon – Michał Zdeb, chór – Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Katarzyna Sambora, Kornelia Raźna, Wojciech Kozak, Weronika Harzyńska,

  • Nagroda Główna 9 Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Teatrów COŚ – chcących – Żnin 19-22.09.2013

wystąpili: Medea – Agata Rzeżuska, Jazon- Jakub Szczepaniak, Kreon – Michał Zdeb, chór – Agnieszka Lemańska, Marta Matczyńska, Katarzyna Sambora, Kornelia Raźna, Wojciech Kozak

 

  • wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym SOFFT – Szczecin 02-05.08.2013
  • I nagroda na I Ogólnopolskim Festiwalu Konstelacje Teatralne – Szamocin 06-09.06.2013
  • Brązowa kurtyna na  X Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „INNY – Krosno 03-05.06.2013

2012

„Pasja wg św. Any” Dominik Rokosz

  • udział w IX Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „INNY” – Krosno 28-31.05.2012
  • udział w festiwalu teatralnym KRZYKOWISKO „Czas kobiet” – Maszewo 9-11 marca 2012

w spektaklu wystąpili: Ana- Agnieszka Lemańska oraz Melisa Kuźniar, Kornelia Raźna, Katarzyna Sambora, Karolina Sosnowska, Agata Rzeżuska, Jakub Szczepaniak, Michał Zdeb, Wojciech Kozak

„Powietrze” Dominik Rokosz

  • nagroda Jury Młodzieżowego  za ekspresję -Galimatias, Teresin 20-21 kwietnia 2012
  • II miejsce na I Kujawsko – Pomorskich Spotkaniach Teatralnych „ZWIERCIADŁA” , nagroda dla Jakuba Szczepaniaka za najlepszą kreację męską festiwalu – Bydgoszcz 8 lutego 2012

2011

„Powietrze” Dominik Rokosz – (pokazy przedpremierowe: Maszewo, Łódź, Krosno)

premiera: 24 czerwca 2011 Bydgoszcz Pałac Młodzieży

  • występują: ona- Karolina Sosnowska, Melisa Kuźniar/ Kornelia Raźna, on- Jakub Szczepaniak/ Łukasz Weder, Michał Zdeb, Bogu/ dziecko- Katarzyna Sambora oraz Agnieszka Lemańska i Agata Rzeżuska
  • II miejsce na I Kujawsko – Pomorskich Spotkaniach Teatralnych „ZWIERCIADŁA” , nagroda dla Jakuba Szczepaniaka za najlepszą kreację męską festiwalu – Bydgoszcz 8 lutego 2012
  • udział w Ogólnopolskich Prezentacjach Teatrów Amatorskich – OPTA – Wrocław 21/22 października 2011
  • udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Zderzenia Teatralne” – Warszawa 25/26 czerwca 2011
  • nagroda teatru „i..t..d..” oraz nagroda aktorska dla Melisy Kuźniar na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „INNY”- Krosno 5 czerwca 2011
  • III miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych oraz nagrody aktorskie dla Kornelii Raźnej i Karoliny Sosnowskiej- 9 kwietnia 2011 Łódź
  • recenzja spektaklu

„Pali się” Jan Brzechwa – premiera 21 stycznia 2011

  • występują: Katarzyna Klonecka, Marta Budzyńska, Kornelia Raźna, Sylwia Dziurban, Marek Wasilewski

2010

„Noc” Andrzej Stasiuk

  • I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Teatralnym Scena „21” oraz nagroda indywidualna dla Michała Zdeba – Warszawa 11 grudnia 2010
  • Nagroda za najlepszy spektakl od Jury Młodych i nagroda aktorska dla Michała Zdeba na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” 24 września 2010 Inowrocław

Pasja wg św. Any” Dominik Rokosz

  • do spektaklu dołączają J. Szczepaniak i K. Sosnowska
  • Ogólnopolski Festiwal Teatralny SOFFT – 13 czerwca 2010 Szczecin (Winowajcy)

„Noc” Andrzej Stasiuk

  • Brązowa Kurtyna na 7 „Innym” Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych – 29 maja 2010 Krosno

„Noc” Andrzej Stasiuk – premiera 23 marca 2010

  • występują: Michał Zdeb – lekarz, Katarzyna Sambora- Dusza, Maciej Woźniak- Ciało, Jakub Szczepaniak – Biorca, Chór: Agnieszka Lemańska, Kornelia Raźna, Katarzyna Dziemianowicz, Marta Budzyńska, Melisa Kuźniar, Łukasz Weder, Karolina Sosnowska, Agata Rzeżuska
  • reżyseria, oprawa muzyczna, scenografia: A. Szatkowska

„Pasja wg św. Any” Dominik Rokosz

  •  nagroda specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „Marcinek” – 14 marca  2010 Poznań (Werdykt)
  • Wyróżnienie dla Agnieszki Lemańskiej – odtwórczyni roli Any za prawdę emocjonalną w aktorskiej realizacji trudnego tematu – 11.SPOTkania Teatrów Młodych – 27 lutego 2010 Warszawa (link)

2009

„Pasja wg św Any” na podstawie tekstu Dominika Rokosza – prapremiera 24 czerwca 2009 klub Yakiza

  • występują: Agnieszka Lemańska – Ana, Katarzyna Dziemianowicz, Melisa Kuźniar, Katarzyna Sambora, Marta Budzyńska, Kornelia Raźna, Maciej Woźniak 
  • reżyseria: A. Szatkowska
  • muzyka Depeche Mode
  • Artykuł na stronie mmbydgoszcz.pl

„Wielkie żarcie” Aleksander Wartanow

  • III miejsce podczas Brodnickiej Uczty Teatralnej (Ogólnopolski Festiwal Teatralny) oraz nagroda reżyserska dla Arlety Szatkowskiej
  • „Jokasty wracają” Sawiana Stanescu i Richard Schechner
  • w roli Jono- Kornelia Raźna
  • Nagroda Ministra Edukacji Narodowej za poruszającą wizję plastyczną i odwagę w wyborze współczesnego dramatu  podczas XIV Forum Teatrów Szkolnych, Scena Młodzieżowa – Poznań

2008

„Jokasty wracają” Sawiana Stanescu i Richard Schechner

  • III miejsce oraz wyróżnienie od studenckiego jury podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Marcinek” – 9 marca 2008 Poznań
  • http://marcinekfestiwal.pl/pliki/werdykt_jury2008.pdf
  • zaproszenie CK Zamek w Poznaniu do udzialu w „Wiośnie Teatralnej” – 27 marca 2008

„Niestąd” na podst. tekstu Łukasza Chotkowskiego – 

prapremiera 28 marca 2008

  • reżyseria: Arleta Szatkowska
  • muzyka: Marcin Pawłowski
  • występują:
  • Klaun- Marta Budzyńska, Marika Szczepaniak, Emilia Żelazko, Marianna Strychalska, Joanna Olszewska, Katarzyna Dziemianowicz, Marek Wasielewski, Emilia Kałużna
  • Nagroda specjalna podczas XVII Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu – KATAR- Teatr- Toruń 6-7 grudnia 2008
  • w roli orła- Melisa Kuźniar
  • nagroda specjalna Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekinada – Inowrocław – 28- 29 marca 2008

2007

„Jokasty wracają” Sawiana Stanescu i Richard Schechner

  • w roli Jojo-Emilia Kałużna
  • I nagroda XVI Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej regionu – KATAR- Teatr- Toruń 1-2 grudnia 2007

„Ubu Rogacz” Alfred Jarry

  • udział w II Przegladzie Teatrów Alternatywnych „ALTERNATOR” -listopad 2007
  • w roli Ubicy: Marika Szczepaniak, goscinnie w roli Memnona: Marek Schulc

„Jokasty wracają” S. Stanescu i R. Schechner

  • zaproszenie i pokaz na Scenie Prezentacji Młodych – Poznań – 19 listopada 2007
  • zaproszenie i udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Czas Teatru” – Opole- czerwiec 2007

Jokasty wracają” Sawiana Stanescu i Richard Schechner – prapremiera 24 marca 2007

  • występują: Emilia Żelazko – Jokasta,Joanna Ziółkowska- Jono, Agata Kocikowska   Jojo, Sylwia Dziurban – Joko, Marika Szczepaniak, Katarzyna Klonecka, Agnieszka Cysewska – dziennikarki, Kamil Bredow – Edyp, Marek Wasielewski – Lajos
  • reżyseria, scenografia: A. Szatkowska
  • muzyka: Adrian Liczmański
  • nagroda specjalna za opracowanie muzyczne i plastyczne dla Arlety Szatkowskiej,
  •  Nagroda Młodzieżowego Jury za najlepszy spektakl
  • Ogólnopolski Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekinada – Inowrocław – 23- 24 marca 2007

2006

„Norway. Today” Igor Bauersim – premiera 29 września 2006

  • jubileusz 5-lecia ARLETeatru – Bydgoszcz-
  • występują:
  • Joanna Ziółkowska, Katarzyna Klonecka, Marek Wasielewski, Kamil Bredow
  • udział w I Przeglądzie Bydgoskich Teatrów Alternatywnych „ALTERNATOR” – 30. 11- 01. 12. 2006

„Ubu Rogacz” na podstawie tekstu Alfreda Jarry – premiera 20 marca 2006

  • akompaniator: Justyna Jakubiak
  • wyróżnienie na V Wojewódzkim konkursie Artystycznym „Młode Talenty”- Bydgoszcz 20 marca 2006
  • Nagroda Młodzieżowego Juryza najlepszy spektakl,
  • nagroda za scenografię dla Arlety Szatkowskiej,
  • wyróżnienie indywidualne dla Emilii Żelazko za rolę Palotyna i dla Joanny Ziółkowskiej za kreację Abscesa –
  • Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych Arlekinada – Inowrocław – 25 marca 2006
  • I miejsce podczas XV Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu – Toruń -4 grudnia 2006
  • występują:
  • ojciec Ubu- Tomasz Gajewski, Absces- Joanna Ziółkowska, Sumienie- Marianna Strychalska, Ampuła- Marek Wasielewski, Memnon- Kamil Bredow, Szewc Topinambur- Katarzyna Klonecka, Ubica- Agata Kocikowska, Palotyni- Emilia Żelazko, Joanna Olszewska/Emilia Kałużna, Sylwia Dziurban

2005

„Tlen” – na podstawie tekstu I. Wyrypajewa i M. Bułhakowa

  • Nagroda Dyrektora Teatru w Poznaniu,
  •  wyróżnienie  za odwagę i autentyzm wypowiedzi
  • oraz nagroda dyrektora Centrum Sztuki Dziecka dla Arlety Szatkowskiej podczas XII Ogólnopolskiego Forum Teatrów Szkolnych – Scena Mlodzieżowa- Poznań – 4 lutego 2005

„Legoland” Dirk Dobbrow – premiera 19 marca 2005

  • Nagroda za scenografię,
  • nagrody indywidualne dla Pauli Chudy, Emilii Żelazko i Łukasza Ignasińskiego, wyróżnienie reżyserskie dla Arlety Szatkowskiej,
  • nagroda za najlepsze przedstawienie Jury Młodych –
  • Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych Arlekinada – Inowrocław –
  • (kopia artykułu)
  • występują:
  • Emilia Żelazko, Łukasz Ignasiński, Paula Chudy, Marianna Strychalska, Joanna Olszewska, Joanna Ziółkowska, Aleksander Ciach, Tomasz Gajewski
  • III miejsce 14. Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR – Teatr – 3-4 grudnia 2005
  • do spektaklu dołącza Kamil Bredow w miejsce A. Ciacha

2004

„Tlen” -na podstawie tekstu Iwana Wyrypajewa i Michala Bułhakowa – premiera marzec 2004

  • udział w 13. Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Regionu w Toruniu- grudzień 2004
  • III miejsce  podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Horyzontalny” – Chodzież- 25 kwietnia 2004
  • Nagroda Młodych podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekinada – Inowrocław – marzec 2004
  • występują: Marta Woźniak, Łukasz Ignasiński, Rafał Pyra, Urszula Dejk, Paulina Tabaczyńska/ Aleksander Ciach, Joanna Olszewska, Łukasz Kamiński, Daria Bukowska, Emilia Żelazko, Anna Czajkowska, Paula Chudy

2003

„Wyzwolenie” na podstawie tekstu Stanisława Wyspiańskiego

  • I miejsce oraz wyróżnienie indywidualne dla Agaty Gniatkiewicz za rolę Muzy i Łukasza Ignasińskiego za kreację Konrada w konkursie teatralnym organizowanym przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy – 16 marca 2003
  • Wyróżnienie oraz I miejsce dla Łukasza Ignasińskiego za rolę Konrada i wyróżnienie dla reżysera Arlety Szatkowskiej za przedstawienie „Wyzwolenie” podczas I Wojewódzkiego Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekinada – Inowrocław – 28- 29 marca 2003
  • występują: Łukasz ignasiński- Konrad, Agata Gniatkiewicz- Muza, Rafał Pyra- Reżyser, Łukasz Kamiński – Poeta oraz aktorzy: Agnieszka Kawka, Paulina Tabaczyńska, Marta Woźniak, Adam Czapiewski, Daria Bukowska, Kinga Schulc, Anna Czajkowska, Urszula Dejk, Anna Mączko

2002

Spektakl „Życie to nie teatr” na podstawie tekstu E. Stachury

  • Premiera odbyła się na miejskim spotkaniu XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kawiarni artystycznej „Węgliszek”.

2001

„Fantazja na trzy głosy”– premiera podczas Ogólnopolskiego Konkursu towarzyszącego Ogólnopolskiemu Spotkaniu Liceów im. Adama Mickiewicza – Olsztyn- 4 czewca 2001

  • Występują: Daria Kosmala, Aleksandra Pawłowska, Żaneta Wiącek, Łukasz Ignasiński, Marek Uhlenberg, Rafał Pyra.