logotype
image1 image1 image1

Aktualności

Pomaganie poprzez bieganie? Czemu nie?!

Wolontariusze z Bydgoskiej Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża zachęcają do wzięcia udziału w ich akcji. Ma ona na celu aktywizację mieszkańców naszego regionu oraz pokazanie różnych form niesienia pomocy potrzebującym. Okazuje się, że pomoc można nieść nie tylko rękoma, ponieważ nogami też się da!

Bieg Charytatywny „Zbieramy zetki na zakup karetki” odbędzie się w dniu 14 października 2018 roku. Składa się on z dwóch części – biegu dla dzieci na dystansie 1km oraz biegu głównego – dla dorosłych – na dystansie 5km.

Celem Biegu Charytatywnego jest zebranie środków pieniężnych przeznaczonych na zakup nowego ambulansu dla Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

 

Zbieramy zetki PCK Bydgoszcz 01

 

           

Kim jesteśmy i po co Nam karetka?

Jesteśmy Grupą wolontariuszy, która istnieje od 2004roku i zrzesza nie tylko "ludzi z branży", ale wszystkich pasjonatów ratownictwa, dla których chęć pomocy drugiemu człowiekowi to sposób na życie.

Jesteśmy również jednostką Systemu Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża, jednostką współpracującą z Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie województwa Kujawsko Pomorskiego (zgodnie z ustawą z dnia 8 września 2006roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym) oraz Wojewódzką Formacją Obrony Cywilnej.

Bierzemy udział w licznych ćwiczeniach, manewrach i konferencjach, co pomaga naszym Ratownikom doskonalić swoje umiejętności, aby jak najlepiej sprostać wyzwaniom, które są przed nami stawiane. Większość z nas jest osobami pracującymi, więc na działania w grupie poświęcamy swój wolny czas od pracy. Oznacza to, że kochamy to, co robimy. Bez względu na porę dnia czy nocy, porę roku, czy warunki atmosferyczne zawsze jesteśmy zwarci i gotowi by nieść pomoc.

Wszystko, co udało nam się osiągnąć wypracowaliśmy własnymi rękoma.

Karetka jest nam potrzebna, by nieść pomoc w sytuacjach klęsk i katastrof na terenie Polski. Dojechać i brać czynny udział w poszukiwaniu osób zaginionych we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, jak również zabezpieczać medycznie imprezy masowe, czy prowadzić pokazy i szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego.

Niestety nasza obecna karetka, zwana przez nas pieszczotliwie „Żanetką” ma już 20 lat i zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Coraz częściej zawodzi, wymaga coraz częstszych odwiedzin u mechanika. Obawiamy się, że gdy naprawdę będzie pilna potrzeba dojazdu na teren poszukiwań, czy w miejsce katastrofy niestety nie ruszy z miejsca. Abyśmy mogli realizować swoja pasję, dbając przy tym o bezpieczeństwo mieszkańców, potrzebna jest Twoja pomoc!

Dlaczego sami zbieramy fundusze na zakup nowej?

Jesteśmy organizacją Non – profit, także wszystko, co do tej pory udało Nam się osiągnąć, to ciężka praca nas samych. Niestety kupno karetki znacznie przewyższa nasze fizyczne możliwości.

Na co dzień, to my pomagamy innym, a teraz sami potrzebujemy pomocy!

Możesz Nam pomóc zapisując się na bieg: www.b4sportonline.pl/Zbieramy_zetki_na_zakup_karetki/

Program Biegu:

Godz. 10:00                  Otwarcie biura zawodów;

Godz. 10:00 - 11:00       Pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego/ animacje dla dzieci;

Godz. 10.50                    Rozgrzewka dla dzieci;

Godz. 11.00                   Start biegu dla dzieci;

Godz. 11.40                   Zakończenie biegu dla dzieci, wręczenie medali

                                       Zawodnikom;

Godz. 11.50                    Rozgrzewka dla dorosłych;

Godz. 12.00                   Start biegu głównego;

Godz. 13.30                   Zakończenie biegu, wręczenie medali Zawodnikom;

Godz. 14.00                   Koniec imprezy;

Zapraszamy również na oficjalny fanpage biegu: www.facebok.com/zbieramyzetkinazakupkaretki/

 

dużeGRPCK

2019  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk