logotype
image1 image1 image1

Aktualności

DNI MICKIEWICZOWSKIE

W marcu tego roku zostaną w szkole zorganizowane Dni Mickiewiczowskie. Będzie im towarzyszyć szereg imprez: Dzień Patrona, wykłady, prezentacje oraz sympozjum literacko-artystyczne, którego temat przewodni brzmi:  "Kobiety w życiu i twórczości Adama Mickiewicza". Jeśli chcesz wziąć udział w sympozjum, napisz pracę dotyczącą jednego z zaproponowanych zagadnień (ich lista znajduje się poniżej) lub zgłoś własną propozycję inspirowaną głównym tematem.
 
1. Wpływ wybranych kobiet na kształtowanie się postawy i osobowości Mickiewicza;
2. Matki-żony-kochanki w życiu i twórczości Mickiewicza;
3. Muzy Mickiewicza;
4. Femme fatale w życiu i twórczości Mickiewicza;
5. Sposoby kreowania bohaterek w utworach Mickiewicza;
6. Nimfy, świtezianki, romantyczne heroiny...- typy kobiet i ich funkcje w tekstach Mickiewicza.
 
Wszelkich szczegółowych informacji oraz merytorycznej pomocy udzielają polonistki. W gablocie "Wiadomości kulturalne" zostanie wywieszony zestaw literatury przedmiotu, do której warto zajrzeć w trakcie pisania  prac.

Czekamy na zgłoszenia uczniów utalentowanych literacko, wokalnie i  aktorsko, którzy pragną wziąć udział w części naukowej i artystycznej lub pomóc w organizacji Dni Mickiewiczowskich.

 

Objętość pracy: do 5 stron A-4 (wielkość czcionki 12)
Ostateczny termin oddawania prac nauczycielkom j.polskiego: do 09.02.2018r.
2018  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk