logotype
image1 image1 image1

Aktualności

"Sing along for Christmas in Bydgoszcz"

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia po raz trzeci zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji "Sing along for Christmas in Bydgoszcz".

Tegoroczna edycja wspólnego kolędowania po angielsku  odbędzie się   w środę 19.12.2018 na przerwie o godz. 10.35.  Uczniowie i nauczyciele ubrani w czapki mikołajkowe  wspólnie wykonują utwór "Let it snow" w ustalonym miejscu w swojej szkole.

 

 

 

Opowiedzcie o naszej propozycji swoim kolegom w innych szkołach: liceach, gimnazjach, technikach itd.

Pragniemy w ten sposób wspólnie z WAMI wszystkimi o tej samej porze poczuć magię Świąt - Merry Christmas EVERYONE.
Zachęcamy Was do nagrania tego wydarzenia i przesłanie fimliku na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub o potwierdzenie uczestnictwa smsem na nr tel. 602211116 (ilość uczestników, szkoła, opiekunowie/organizatorzy).

Szkolny konkurs czytania po francusku dla klas II

Mistrzem interpretacji  francuskiego słowa pisanego została Dominika Kędziora z klasy II b.

Toutes nos félictations!

Dzień Francuski

Dnia 4 grudnia br. klasa IIb przygotowała "Dzień Francuski". Uczniowie wykonali okolicznościową gazetkę, przygotowali sesję naukową, konkurs, scenkę rodzajową, zaprezentowali piosenki francuskie, a gościnnie uczennica klasy Ib wykonała figury baletowe, wtajemniczając publiczność we francuską terminologię taneczną.

 

 

 

 

 

 

Konkurs recytatorski w języku francuskim dla klas II

Mistrzami lub raczej mistrzyniami recytacji poezji francuskiej zostały ex aequo uczennice klasy II b: Weronika Dubilewicz, Dominika Kędziora, Julia Rogóż i Julia Winkowska, a mistrzynią wokalnej interpretacji poezji francuskich symbolistów została Katarzyna Krajewska z klasy II a.

Toutes nos félictations!

Dyktando z języka angielskiego o pióro Dyrektora Szkoły

W piątek 07.12.2018r. odbędzie się kolejna edycja dyktanda w języku angielskim. Wszystkich pasjonatów tego języka zapraszamy do sali nr 21 o godz.11.40. Zapisy i szczegóły u anglistów.

Bezpłatne baseny szkolne w ferie zimowe

 

Zapraszamy do zapoznania się z pismem Pana Prezydenta Rafała Bruskiego w sprawie bezpłatnego korzystania z basenów szkolnych przez uczniów w czasie ferii zimowych.

 

[pobierz]

Zdolni znad Brdy - grudzień 2018

Aktualne informacje dotyczące programu "Zdolni znad Brdy" dostępne są w menu bocznym lub tutaj.

Filozofia w ujęciu literackim

 

Zapraszamy poniżej do lektury najciekawszych akrostychów* filozoficznych, napisanych przez naszych uczniów w ramach zajęć z etyki. Swoim talentem podzielili się z nami: Milena Chorzewska (IId), Klaudia Streich (IIa), Dominika Szulc(IIa), Alicja Jankowska (IIa), Adam Waśkowiak (IIc) i Mikołaj Maryniak (IIb). Utwory dostępne są po kliknięciu w imię i nazwisko autora.

 

*akrostych - utwór wierszowany, w którym początkowe litery lub słowa wersów  tworzą wyraz bądź zdanie

Turniej jednego wiersza

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do udziału w " Turnieju jednego wiersza." Piszesz wiersze? Nie odkładaj ich do szuflady! Zgłoś się do biblioteki szkolnej do 30.11.2018 r.

"Czarny Piątek" Filharmonii Pomorskiej

BILETY NA KONCERTY

7.12.2018 godz. 19
9.12.2018 godz. 12

50 % taniej

oferta ważna od piątku (23.11.2018) do niedzieli (25.11.2018) tylko na:

www.bilety24.pl (7.12.2018)

www.bilety24.pl (9.12.2018)

 

black3 01 600x337

Podkategorie

2018  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk